es | eu | fr | en

Liburu, diska eta beste euskarrien 1. argitalpen-azoka

  • APERTURA FERIA: Miércoles a domingo, de 11:00-14:00 / 16:00-21:00

AURKEZPENAK: 

  • 21 liburu (horietatik 4 ipuinak). 
  • 2 disko. 
  • Dokumental 1. 
  • 2 poesia errezitaldi. 
  • 2 egile-argazkiaren obra esperimental. 

2017ko azaroaren 15, asteazkena

Memoria poética
18:00etan - 18:50ean

Memoria poética

[ Pamela ]

Literatura-musikazko ekitaldi honek memoria historikoa erreibindikatzen du.


2017ko azaroaren 16, osteguna

Que hicimos aquí con el 36
18:00etan - 18:40ean

Que hicimos aquí con el 36

[ Balbino García de Albizu ]

Saiakera hostorikoa


Diccionario audiovisual de la Memoria Histórica en Navarra
19:00etan - 19:40ean

Diccionario audiovisual de la Memoria Histórica en Navarra

[ Pamiela ]

Gaia: memoria historikoa, errepresioa, politika, zinema arteak.


Andarines y korrikalaris navarros. El caso de la Comarca de Aralar.
20:00etan

Andarines y korrikalaris navarros. El caso de la Comarca de Aralar.

[ Ricardo Gurbindo Gil ]

Korrikalarien mundua ezagutzeko hurbilketa bat, garai batean Nafarroako kirolaren agerkari esanguratsuenetako bat izan zen modalitatea, hain zuzen. 


2017ko azaroaren 17, ostirala

Érase una vez
10:15ean - 11:00etan

Érase una vez

[ Patricia Perales ]

Cuaderno de Viaje que recoge dibujos de Bayona, Hondarribia y Pamplona-Iruña.


Guía Etnobotánica Del valle del Roncal
13:00etan - 13:30ean

Guía Etnobotánica Del valle del Roncal

[ Pablo Orduna / Virginia Pascual ]

Erronkari ibarreko landareen azterlana, ibarraren ondare kultural eta tradizionalaren osagai den partez.


En un segundo tu vida cambia / Ana se viste de Prada
17:00etan

En un segundo tu vida cambia / Ana se viste de Prada

[ Sandra Iraizoz ]

Sandra Iraizoz autoreak bere liburuak aurkeztuko ditu: En un segundo tu vida cambia eta Ana se viste de Prada.


Memorias de La Calle
18:00etan

Memorias de La Calle

[ Editorial Txalaparta ]

Txalapartak Kaleko Memoriak aurkeztuko du. Iruñeko eta Nafarroako 80ko eta 90eko hamarkadetako argazki-errepasoa.


Berenguela de Navarra Reina de Inglaterra
19:00etan

Berenguela de Navarra Reina de Inglaterra

[ Editorial Mintzoa ]

Manu Sagastibelza, Ann Trindade.


Recital de musica de camara y presentación del nuevo CD
20:00etan

Recital de musica de camara y presentación del nuevo CD

[ Ensemble La Cuerda de Oro ]

Ganbera-musikaren errezitaldia: La Cuerda de Oro Ensenblearen lan berriaren aurkezpena, Nafarroako Santos Laspiur konpositorearen obra argitaragabea barne.


2017ko azaroaren 18, larunbata

Consejo de de guerra. Injusticia militar en Navarra 1936-1940.
11:00etan

Consejo de de guerra. Injusticia militar en Navarra 1936-1940.

[ Ricardo Urrizola (Ed. Txalaparta) ]

36ko gerrako Nafarroako zenbait kasuri buruzko ikerketa.


Mathias y el Gato Duda
12:00etan

Mathias y el Gato Duda

[ Raquel Urroz Urrutia ]

Raquel Leoz Urritia autoreak, hainbat umek lagunduta, ipuina herritarren aurrean irakurriko du.


Recital de Poesía Navarra
13:00etan

Recital de Poesía Navarra

[ Varios/as poetas/poetisas ]

Isabel Blanco Ollero, Silvia Marambio, Mikel Sanz Tirapu, Yoli A.Rodriguez , Iñaki Arbilla, Txiki Medina Sola, Arantxa Murugarren eta Alberto Ibarrola Oyan.


Cuentos de los pueblos Vascos/Euskal Herrietako ipuinak
17:00etan

Cuentos de los pueblos Vascos/Euskal Herrietako ipuinak

[ Juan Cruz Igerabide (Ed. Denonartean) ]


L.O.R.C.A. La obra de federico García Lorca desde tres miradas.
18:00etan

L.O.R.C.A. La obra de federico García Lorca desde tres miradas.

[ Editorial Alkibla ]

Egileak: Juan Carlos Mestre, Juan Carlos Monedero, Emilio Silva, Isabel Cadenas eta Clemente Bernad.


La creación del patriarcado
19:00etan

La creación del patriarcado

[ Editorial Katakrak ]

Liburuaren ideia nagusiak azalduko dituzte, patriarkatuaren jatorrien inguruko eztabaida berreskuratzeko asmoarekin.


Miscelánea
20:00etan

Miscelánea

[ Ysi Kalima ]

Ysi Kalimak Miscelánia diskoa aurkeztuko du. Eszenara eramango du Teresa Ramos poetarekin eta Edith Plaf Trio taldeko hainbat kiderekin.


2017ko azaroaren 19, igandea

El Libro de Honor de los Navarros año 1893
11:00etan

El Libro de Honor de los Navarros año 1893

[ Marimar Larraza Mitxeltorena (Ed. Mintzoa) ]

Faksimilea.


Kale Estua
12:00etan

Kale Estua

[ Josep Pla (Ed. Igela) ]

Igela Argitaletxeak nobela hauek aurkeztuko ditu: Kale Estua eta Hodien MetafisiKa


Hodien MetafisiKa
12:00etan

Hodien MetafisiKa

[ Amélie Nothomb (Ed. Igela) ]


39 Idazle nafar
13:00etan - 13:40ean

39 Idazle nafar

[ Pamiela ]

Pamiela argitaletxeak liburua aurkezten du: 39 Idazle nafar.


Joxepamunda quiere ser cantante
17:00etan

Joxepamunda quiere ser cantante

[ Kilikids ]

Pequeños Gigantes Bilduma


Quién está detrás
17:00etan

Quién está detrás

[ Kilikids ]

La autora Itziar Rubio y ilustrador Fernando Saiz contarán al público varios de ellos.


Relatos Mirthad
18:00etan

Relatos Mirthad

[ Arkaitz León (Ed. Hunts) ]

Kritika soziala literatura fantastikoaren bitartez.


Haikuluz / Natura
18:30ean

Haikuluz / Natura

[ Dabitz Sanchis ]

Dabitz Sanchisek bi ikusmenlan aurkeztuko ditu: Haikuluz eta Natura.


Córtate el Pelo (El rock de los 60 en Navarra)
19:00etan

Córtate el Pelo (El rock de los 60 en Navarra)

Córtate el Pelo dokumental- DVDaren aurkezpena (60ko rocka Nafarroan). Protagonistekin 60ko hamarkadako rocka Nafarroan errepasatuko da.


Newsletter

Harpidetu gure newsletter-era 948 Merkatua - Nafarroako Arteen Merkatuaren berrikuntza guztien berri jasotzeko.

Antolatzen dute

Nafarroako Gobernua
Dirección General de Cultura - Institución Príncipe de Viana
Iruñeko Udala

laguntzen dute

Obra Social La Caixa
Nafarroako Kutxa Fundazioa
Jorge Oteiza Museoa
Nafarroako Museoa
Centro de Arte Contemponáreo de Huarte
Nafarroako Filmoteka
Universidad de Navarra
Enterprise Europe Network
Asociación de la Industria Navarra
Nafarroako Unibertistate Publikoa
Urrutiko Hezkuntzarako Unibertsitate Nazionala (UNED)
CRE:HUB Interreg Europe
Servicio Navarro de Empleo - Nafar Lansare
Euskarabidea - Euskararen Nafar Institutua
AECT Eurorregión Aquitania-Euskadi-Navarra
Pirinio Atlantikoen Kontseilu Orokorra
Office Artistique Région Nouvelle-Aquitaine
Écrit cinéma livre audiovisuel
La Riojako Gobernua
Aragoiko Gobernua
Eusko Jaurlaritza
Generalitat de Catalunya
Logroñoko Udlaa
Zaragozako Udala
Miarritzeko Udala
Baionako Udala
Burdeoseko Udala
Angeluko Udala
Paueko Udala
Hendaiako Udala
Région Nouveele-Aquitaine
Fusée - Reseau des acteurs de l'art contemporain en Aquitaine
Bihartean Ganbera Mugakidea
Cartel - Réseau des acteurs de l'art contemporain en Aquitaine
CINQ/25 - Réseau art contemporain en Limousin
Réseau des indepéndants de la musique
Le Laba
ADENNA - Alianza de Diseñadores
Radio 3
FRAC Aquitaine
Gayarre Antzokia
Nafarroako Antzerki Eskola
Zentral
Tres Reyes Hotela
Maisonnave Hotela
Euskal Kultur Erakundea - Institut Culturel Basque
Museo Universidad de Navarra
Asociación de Hostelería de Navarra
Baluarteko Fundazioa
NICDO